خدمات تورهای مسافرتی خاورسیر

تور بازنشستگان

تور بازنشستگان به مجموعه ای از تورهای سیاحتی و زیارتی گفته می شود که با تخفیف های ویژه برای بازنشستگان محترم و یک همراه آنها ارائه می گردد. تور بازنشستگان در بازه های زمانی مختلف و در تمام طول سال قابل ارائه بوده و هزینه کمتری نسبت به خرید آزاد آنها دارد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد سفر در دوران بازنشستگی و تاثیر آن بر سلامتی جسم و روح ، خاورسیر با عقد قرارداد با سازمان بازنشستگی کشوری ، سازمان تامین اجتماعی و همچنین با مجموعه های ارائه دهنده خدمات گردشگری دیکر ، تورهای متنوع و ارزانی را برای این منظور ارائه می دهد.
نکته : تورهای بازنشستگان شامل تمامی بازنشستگان عزیز از جمله بازنشستگان کشوری ، بازنشستگان تامین اجتماعی و باقی بازنشستگان می شود.

مزایای خرید تور بازنشستگان

استقبال بسیار زیاد از تورهای بازنشستگی دلایل زیادی داشته و می توان گفت این نوع سفر مزیت هایی را به همراه دارد که شاید در سفرهای انفرادی و خانوادگی نتوان به آنها دست پیدا کرد. از مهم ترین مزایای تور بازنشستگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • خرید تور بازنشستگان با تخفیف
 • تور بازنشستگان، سفری با برنامه ریزی کامل
 • تور بازنشستگان همراه گشت و امکانات جانبی

خرید تور بازنشستگان با تخفیف

از اصلی ترین دلایل برای تور بازنشستگان می توان به استفاده از تخفیف های ویژه آن اشاره نمود. هر ساله سازمان بازنشستگی کشوری مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر برای بازنشستگان محترم ارائه می دهد که می تواند شرایط مناسبی را برای سفرهای ارزان در این دوره از زندگی فراهم نماید. تخفیف های ارائه شده نه تنها به فرد بازنشسته اختصاص پیدا می کند، بلکه یک نفر همراه (همسر، پدر، مادر، فرزند، نوه ، خواهر، برادر، عروس و داماد) نیز می تواند از آن استفاده نماید. نرخ و هزینه اختصاص یافته به عنوان کمک هزینه سفر برای بازنشستگان محترم متغییر می باشد و از طریق این سازمان تعیین و اطلاع رسانی می گردد.


 

تور بازنشستگان، سفری با برنامه ریزی کامل

شروع سفر همیشه با سردرگمی های زیادی همراه می باشد و از مهم ترین آنها می توان به خرید بلیط (هواپیما، قطار، اتوبوس)، رزرو هتل و تنظیم کردن زمان رسیدن به مقصد با ساعت تحویل گرفتن هتل اشاره کرد. تمام ما انسان ها در دوران بازنشستگی نیاز به آرامش و رهایی از هرگونه استرس داریم، به همین خاطر می توان با خرید تور تا حد زیادی از این مشکلات راحت شد.
با خرید تور بازنشستگان می توان بدون نیاز به نگرانی بابت خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و غیره، کاملا برنامه ریزی شده و با خیال آسوده به مقصد مورد نظر سفر کرد.

تور بازنشستگان همراه گشت و امکانات جانبی

تورهای بازنشستگان اغلب به صورت گروهی برگزار می گردند و در طول سفر امکاناتی از قبیل گشت شهری همراه با لیدر ارائه می شود. به عبارت دیگر، در این نوع سفر می توان از اطلاعات افراد حرفه ای و لیدرهای گروه استفاده کرد و بدون از دست دادن زمان، از جاذبه های دیدنی بیشتر بازدید نمود. با استفاده از تور بازنشستگان شما هیچ هزینه اضافی برای بازدید از شهر و جاذبه های تور نمی پردازید. به بیان دیگر ، با پرداخت هزینه اولیه تور ، بلیط های سفر ، هتل ، وعده های غذایی و تمامی گشت و گذارهای شهر را بدون دردسر و خرج کردن 1 تومان اضافی ، خریداری کرده اید. و فقط باید از آن لذت ببرید.

شرایط خرید تور بازنشستگان

شرایط خرید تور بازنشستگان کشوری

همان طور که اشاره شد، این تورها تنها به افرادی ارائه می گردد که به عنوان یکی از بازنشستگان ادارات دولتی شناخته شده می باشند.

  در نتیجه لازم است در زمان خرید تور مدارک مورد نیاز را در این زمینه ارائه دهند. شرایط خرید تورهای بازنشستگان عبارتند از:
 • در زمان خرید تور لازم است فرآیند بازنشستگی فرد در حالت قطعی باشد. به عبارت دیگر، حکم بازنشستگی فرد ارائه شده باشد و نام شخص در لیست سازمان بازنشستگی کشور به ثبت رسیده باشد.
 • افراد بازنشسته برای خرید تور باید اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب حقوق واریزی مندرج در سیستم احکام صندوق و دفتر کل را به برگزارکننده تور ارائه دهند.
 • کمک هزینه سفر با تورهای بازنشستگی تنها به فرد بازنشسته و یک همراه ارائه می گردد.
 • امکان استفاده از سفر برای شخصی به غیر از فرد بازنشسته که تور به نام وی خریداری شده است وجود ندارد.
 • هزینه سفر برای سایر افراد خانواده بازنشسته (به جز یک نفر همراه) بدون تخفیف محاسبه خواهد شد.
 • هر فرد بازنشسته ادارات و سازمان های دولتی می تواند در 3 سال متوالی، سه مرتبه از کمک هزینه سفر بهره مند گردد.
 • دو نفر از افرادی که نامشان در آخرین حکم حقوق وظیفه بگیر درج شده است می توانند از کمک هزینه خرید تورهای بازنشستگی کشوری استفاده نمایند.

 

شرایط خرید تور بازنشستگان تامین اجتماعی

همان طور که مشخص است، این تورها تنها به افرادی ارائه می گردد که یا در ادارات خصوصی و یا به صورت شغل آزاد یا خویشتن فرما تحت بیمه تامین اجتماعی بوده اند وبه عنوان بازنشستگان تامین اجتماعی بازنشسته شده اند .

  در نتیجه لازم است در زمان خرید تور بازنشستگان تامین اجتماعی مدارک مورد نیاز را در این زمینه ارائه دهند. شرایط خرید تورهای بازنشستگان تامین اجتماعی عبارتند از:
 • در زمان خرید تور لازم است فرآیند بازنشستگی فرد در حالت قطعی باشد. به عبارت دیگر، حکم بازنشستگی فرد ارائه شده باشد و نام شخص در لیست سازمان بازنشستگی کشور به ثبت رسیده باشد.
 • افراد بازنشسته برای خرید تور باید اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره تامین اجتماعی و کد بازنشستگی تامین اجتماعی را به برگزارکننده تور ارائه دهند.
 • کمک هزینه سفر با تورهای بازنشستگی تامین اجتماعی تنها به فرد بازنشسته و دو همراه ارائه می گردد.
 • امکان استفاده از سفر برای شخصی به غیر از فرد بازنشسته که تور به نام وی خریداری شده است وجود ندارد.
 • هزینه سفر برای سایر افراد خانواده بازنشسته (به جز دو نفر همراه) بدون تخفیف محاسبه خواهد شد.
 • هر فرد بازنشسته تامین اجتماعی می تواند در هر سال ، پنج مرتبه از کمک هزینه سفر بهره مند گردد.
 • اگر فرد بازنشسته تامین اجتماعی فوت شده ولی افراد تحت تکلف او از حقوق بازنشستگی آن فرد استفاده می کنند ، این افراد نیز می توانند از مزایای تور های بازنشستگان منتفع شده و استفاده بکنند. (در این صورت علاوه بر مدارک فوق گواهی فوت فرد بازنشسته نیز لازم است)

 

هزینه تور بازنشستگی چقدر است؟

هزینه تورهای بازنشستگی بر اساس مقصد، مدت زمان سفر و همچنین نوع آن (هوایی یا زمینی) متغییر می باشد. بدون در نظر گرفتن مقصد و ویژگی های تور ، به هر یک از بازنشستگان کشوری و بازنشستگان تامین اجتماعی مبلغی به عنوان کمک هزینه ارائه می گردد و پرداخت مابقی هزینه ها بر عهده فرد بازنشسته خواهد بود. برای خرید تور ارزان بازنشستگی می توانید با در نظر گرفتن چند فاکتور تور مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید که عبارتند از:

 

انتخاب مقصد مناسب

تورهای بازنشستگان تنوع بالایی داشته و شامل سفرهای سیاحتی و زیارتی می باشند. سفر به هر یک از این شهرها هزینه های متفاوتی دارد و به عنوان مثال در اغلب مواقع تور کیش گران تر از تور اصفهان یا چابهار خواهد بود. لذا برای خرید تور ارزان بازنشستگان کشوری می توانید مقاصدی را انتخاب کنید که هزینه های کمتری دارند. مقایسه تورها بر اساس مقصد و همچنین نوع هتل و امکانات جانبی آنها و مدت زمان سفر می تواند شرایط ایده آلی را برای انتخاب تور ارزان بازنشستگی فراهم کند.

سفر در فصل های ارزان

از مهم ترین دلایل در تعیین قیمت تورهای سیاحتی و زیارتی، زمان سفر می باشد. شرایط آب و هوایی، مناسبت های مذهبی و تعطیلات مدارس و ادارات در چند روز متوالی همگی باعث میشوند تقاضا برای سفر به یک مقصد خاص بیشتر شود. به عنوان مثال، در ایام عزاداری شهادت امام رضا علیه السلام خرید تور مشهد با تقاضای زیادی مواجه شده و متعاقبا قیمت تور بخاطر افزایش هزینه خرید بلیط هواپیما و قطار و رزرو هتل نیز بیشتر از سایر روزهای سال می گردد.

نکته : با توجه به اینکه بازنشستگان عزیز ، می توانند بدون نگرانی از روزهای تعطیل و مشکلات کاری در هر زمانی سفر کنند، پیشنهاد می کنیم برای داشتن سفر آسوده و بهتر، بازه های زمانی را برای خرید تور بازنشستگی انتخاب کنید که مقصد مورد نظر نه تنها از شرایط آب و هوایی خوبی برخوردار بوده، بلکه خلوت تر از سایر مواقع باشد. با این انتخاب می توانید سفر ارزان در شرایط عالی و بدون شلوغی را تجربه نمایید.

نکات ضروری

نکات مهم در خرید تور بازنشستگان

برای داشتن سفر خاطره انگیز و بهره مندی کامل از زیبایی های مقصد، بهتر است عزیزان بازنشسته چند نکته مهم را مد نظر داشته باشند:

 • قبل از خرید تورهای بازنشستگان، اعم از تور بازنشستگان کشوری و تور بازنشستگان تامین اجتماعی ، اگر با بیماری خاصی مواجه می باشید، حتما با پزشک معالج مشورت کنید. با توجه به محدودیت های موجود در سفرهای هوایی که برای برخی از بیماری قلبی عروقی و غیره وجود دارد، بهتر است مجوزهای لازم را از پزشک دریافت کنید.
 • در صورت داشتن شرایط خاص اعم از بیماری و غیره ، حتما مدیر تور و راهنمای تور را مطلع کنید.
 • بهتر است یک نفر از افراد خانواده (همسر، فرزندان، نوه، خواهر و برادر، پدر و مادر و عروس یا داماد) به عنوان همراه با شما همسفر باشند.
 • سبُک سفر کنید و لیست کاملی از وسایل ضروری از قبیل وسایل شخصی و داروهای مورد نیاز را تهیه و بر همین اساس چمدان های خود را آماده کنید.
 

چطور تور بازنشستگان را بخریم؟

آژانس مسافرتی خاورسیر با همکاری صندوق بازنشستگان کشوری ، سازمان تامین اجتماعی و ارگان های دیگر تورهای متنوع سیاحتی و زیارتی داخلی و خارجی را ارائه می دهد. لذا می توانید از تورهای ارائه شده توسط این گروه استفاده نموده و با بهره مندی از تخفیف و کمک هزینه تورهای بازنشستگان سفر ارزان و آسوده ای را تجربه نمایید. برای اطلاع از تورهای بازنشستگی و شرایط و زمان برگزاری هر یک می توانید از یکی از راه های زیر اقدام فرمائید:
1- ثبت درخواست از طریق پر کردن فرم درخواست تور بازنشستگان . همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می کیرند.
2- خرید آنلاین تور بازنشستگان
3- ثبت شماره خود در سامانه پیامکی شرکت مسافرتی هوایی خاورسیر
4- تماس با تلفن های دفتر آژانس 38400081 -051
5- اطلاع در کانال پشتیبانی واتس اپ خاورسیر


درخواست تور بازنشستگان

درخواست درخواست تور بازنشستگان خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .