خدمات مسافرت هوایی خاورسیر

بلیط هواپیما


بلیط هواپیما یکی ازبهترین راه های انجام سفر است. در تاریخچه بلیط هواپیما آمده است که زمانی که اولین پروازهای مسافربری در سال ۱۹۰۹ میلادی شروع به کار کرد سندی توسط شرکت‌های هواپیمایی یا آژانس‌های مسافرتی صادر می شد، که برای تأیید خریداری یک صندلی در یک پرواز در هواپیما بود، به آن سند در این دوران، بلیط هواپیما می گوییم. (01)
سفر با هواپیما بسیار لذت بخش است، ولی اگر به یک سری نکات توجه و دقت نشود، انتخاب این نوع سفر می تواند بسیار آزار دهنده و ناخوشایند باشد. و بالعکس اگر حواسمان به رعایت این نکات باشد، سفری بسیار دلنشین ، راحت و ارزان خواهیم داشت. به طور مختصر به بیان این نکات می پردازیم و در فرصتی مناسب به تفصیل آنها را توضیح می دهیم. این عوامل عبارتند از:

امنیت بلیط هواپیما

اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که به سفر هوایی اعتقادی ندارید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید. علت استفاده نکردن مردم ایران از هواپیما ریشه در ترس دارد. ترس اول، طبیعی است و در سایر کشورها هم وجود دارد و نام آن همانطور که حدس زده‌اید، «ترس از پرواز» است.


 
 

شماری از مردم به این دلیل از پرواز می‎ترسند که یا هیچ وقت سوار هواپیما نشده‎‌اند و یا در گذشته تجربه بدی در این رابطه داشته‌اند. متأسفانه، دلیل مشخصی برای توضیح ترس از پرواز وجود ندارد اما عوامل زیادی می‎توانند در آن دخیل باشند؛ مثلا تجربه واقعی پرواز، شنیدن اخبار مربوط به سقوط یک هواپیما یا نگرانی از قرار گرفتن در مکان بسته.

 
 

این نوع ترس با مراجعه به متخصص و تمرین‌ها و داروهای مختلف قابل درمان است. اما عده زیادی از مردم، به این دلیل از پرواز می ترسند چون آن را امن نمی دانند و خطر سقوط را بسیار بالا می بینند.

ایمن ترین نوع سفر در دنیا، سفر هوایی می باشد

بله ، تعجب نکنید! جالب است آن دسته از افرادی که از سقوط کردن هواپیما می‌ترسند بدانند که سفر هوایی ایمن ترین نوع سفر در دنیاست. بنابر آمار و ارقام شبکه امنیت هوایی در سال ۲۰۱۸، از هر ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار پرواز تنها یک هواپیما دچار سانحه مرگبار شده است. این در حالیست که قطار ، دومین وسیله امن دنیا محسوب می شود. سوانح هوایی در دنیا، روز به روز در حال کاهش است و خلبان های پرواز ها ، در صورت بروز هر حادثه ای توانایی دفع آن اتفاق را، با کمترین تلفات ممکن دارند.

 

قیمت بلیط هواپیما

دیگر دلیل عمده برای اجتناب از خرید بلیط هواپیما، «قیمت‌ بلیط های هواپیما» است. خرید بلیط هواپیما در نظر بسیاری امری پیچیده و کالایی لوکس است. برخی گمان می‌کنند، اگر برای سفر به جزیره کیش یا استانبول، بخواهند بلیط هواپیما تهیه کنند، باید وام بگیرند تا از پس هزینه‌اش برآیند. بگذارید درباره قیمت بلیط هواپیما مطالبی را بیان کنیم که با توجه به آنها، انتخاب برای شما آسان تر می شود. کافی است هزینه‌های سفر به مقصد دلخواهتان را روی کاغذ بیاورید.

 

کافی است هزینه‌های سفر به مقصد دلخواهتان را روی کاغذ بیاورید. کافی است این نکته را به یاد داشته باشید که سفر هوایی ، سریع‌ترین راه رسیدن به مقصد است. برخی از مزیت های سفر هوایی عبارتند از:

  1. شما تعداد روز کمتری مرخصی می‌گیرید
  2. تعداد روز بیشتری برای لذت بردن از مقصد در اختیار دارید
  3. کاهش استهلاک ماشین
  4. اتلاف زمان در صف بنزین یا برای استراحت مابین سفر
  5. اتلاف وقت در مرز
و خیلی مسائل دیگر