تشریفات فرودگاهی CIP
خدمات ویژه خاورسیر

تشریفات فرودگاهی CIP

خوشبختانه امروزه تشریفات فرودگاهی CIP شرایطی عالی برای مسافرین فراهم کرده است تا بتوانند مدت زمان انتظار خود را در یک مکان بسیار راحت و تحت شرایط اختصاصی تر بگذرانند. تشریفات فرودگاهی CIP ، بسیار ویژه است و حضور مسافرین را در فرودگاه را راحت و بهتر می کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که مسافرت از طریق هواپیما را بر سایر شیوه های حمل و نقل ترجیح می دهند حتما برای یک بار هم که شده واژه تشریفات فرودگاهی سی آی پی به گوشتان خورده است و احتمالا شما نیز کنجکاو بوده اید که CIP چیست؟ شرکت های مختلف فرودگاهی برای اینکه بتوانند رضایت مشتریان ویژه ی خود را فراهم کنند سرویس های مختلفی را در قالب خدمات تشریفات فرودگاهی مختلف ارائه می دهند. برای آشنایی بهتر با این خدمات لازم است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

CIP به چه معنا است؟

CIP که از مخفف کلمات commercial important person ( شخص تجاری مهم ) گرفته شده است که در واقع به تشریفات فرودگاهی اطلاق می شود. تشریفات فرودگاهی خدمات متنوع و ویژه ای را برای اشخاص خاص ارائه می دهد، این خدمات بیشتر در کشورهای آسیایی ارائه می شود. (01)


 
 

به عبارتی جایگاه سی ای پی در اختیار افراد با پرستیژ اجتماعی قرار می گیرد ، این سالن ها فضایی امن و راحت برای استراحت ، قبل و بعد از سفرهای داخلی و خارجی به شمار می روند.

تشریفات فرودگاهی CIP

تشریفات فرودگاهی CIP شامل خدماتی است که برای افراد سرشناس سیاسی و تجاری ارائه می شود. این خدمات و تشریفات مخصوص روئسای کارخانه ها، شرکت های تجاری، سرمایه داران و افرادی که جایگاه خاصی در جامعه دارند می باشد. البته بهتر است بدانید که هر فردی می تواند از این خدمات استفاده کند و فقط کافی است هزینه این خدمات را پرداخت کند. افرادی که دائما در سفر هستند و بیشتر وقت خود را در فرودگاه می گذرانند این خدمات برای آنها عالی می باشد.

خدمات CIP بسیار ویژه است و امکانات بسیار زیادی را برای مسافرین فراهم می کند. امکانات رفاهی تشریفات فرودگاهی بسیار مجهز و گسترده است و آرامش را برای مسافرین به ارمغان می آورد. مسافرین از لحظه ورود خود به فرودگاه می توانند از این خدمات استفاده کنند و تا لحظه خروج در آرامش کامل زمان خود را سپری کنند. تمامی امور این مسافرین با تشریفات خاص انجام می شود و امنیت این افراد حفظ می شود.

 

خدمات جایگاه تشریفاتی CIP

تشریفات فرودگاهی مهم CIP موارد زیادی را در بر می گیرد. این موارد شامل خدمات ضروری و مهمی مانند پذیرایی در سالن های بسیار بزرگ و مجلل، انجام امور ترافیکی، انجام امور گمرکی، حضور در فضای آرامش بخش CIP، انجام امور گذرنامه، انتقال مسافرین به قسمت پلکان هواپیما و .... می شود. هر گونه خدماتی که در نظر داشته باشید تشریفات فرودگاهی ، ۀآن را به مسافرین ارائه می دهند. البته تمامی این خدمات تحت سرپرستی افراد متخصص و با تجربه انجام می شود.
فضای دلنشین و آرامش بخش سالن های CIP مسافرین را به دور از هیاهو و سر و صدای سایر مسافرین قرار می دهد و سفر را تا جای ممکن راحت می کند.

  بعضی از تشریفات فرودگاهی CIP شامل:
 • سالن های پذیرایی با تمامی تجهیزات مجهز و پیشرفته. این سالن ها دارای سلف سرویس های مجلل و بسیار شیک هستند که انواع خوراکی ها را در اختیار مسافرین قرار می دهند.
 • ترانسفر و همراهی اختصاصی تا پلکان پرواز و بالعکس
 • اینترنت رایگان نامحدود
 • انجام خدمات کارت پرواز و بار
 • گیت اختصاصی بازرسی
 • پرداخت عوارض خروج از کشور
 

خدمات ویژه تشریفات فرودگاهی CIP

این خدمات به صورت ویژه برای جایگاه تشریفات فرودگاهی CIP ارائه می شود. که هزینه بعضی از آنها به صورت جداگانه دریافت می شود.

خدمات CIP برای همراهان مسافرین

افرادی که از تشریفات فرودگاهی CIP استفاده می کنند دوست دارند این خدمات را به همراهان خود نیز ارائه دهند. همراهان مسافرین می توانند در تمامی لحظات حضور مسافرین آنها را در فرودگاه همراهی کنند. این همراهان می توانند در سالن انتظار منتظر بمانند، از امکانات پذیرایی و تشریفات فرودگاهی استفاده کنند و در فضای آرامش بخش CIP فرودگاه ، مسافر خود را همراهی کنند.

 

تشریفات فرودگاهی CIP برای اخذ ویزای فرودگاهی

گاهی اوقات مسافرین در شرایطی هستند که می خواهند ویزای فرودگاهی را دریافت کنند و بهتر است بدانید که دریافت این نوع ویزا کمی زمانبر است. خوشبختانه خدمات CIP شرایط بسیار خوبی را برای مسافرین فراهم کرده است و مسافرین می توانند این کار را به عهده متخصصین تیم CIP بگذارند و خودشان با خیالی آسوده و راحت منتظر دریافت ویزا باشند. در طی این مدت مسافرین می توانند در سالن پذیرایی CIP منتظر بمانند و در یک محیط آرامش بخش استراحت کنند.

تشریفات فرودگاهی CIP برای حمل و نقل از درب منزل

گاهی اوقات نگرانی اصلی مسافرین این است که در زمان درست به فرودگاه برسند و از خدمات پرواز خود استفاده کنند. خدمات حمل و نقل CIP تمامی نگرانی ها را از بین برده است و سرویس خود را از در منزل مسافرین آغاز می کند و از فرودگاه مسافرین را به تمامی مقصدهایی را که می خواهند می رساند. تشریفات فرودگاهی CIP تمامی دغدغه های حمل و نقل مسافرین را از بین می برد و مسافرین در زمان دقیق و مناسب و با امنیت کامل به مکانی که می خواهند می رساند.

سوئیت ها و سالن های کنفرانس CIP

تشریفات فرودگاهی CIP بسیار گسترده است و موارد زیادی را در بر می گیرد. فضاهای مختلفی برای حضور مسافرین و مهمانان در نظر گرفته شده است تا مدت زمان حضور خود را در فرودگاه در آرامش سپری کنند. مسافرینی که در نیمه شب پرواز دارند و یا اینکه صبح زود به فرودگاه می رسند، می توانند چند ساعت را در این سوئیت ها سپری کنند. در سالن تشریفات CIP سوئیت هایی طراحی شده است که بسیار مجلل هستند. مسافرین در زمان رزرو می توانند درخواست خود را برای رزرو سوئیت ارائه دهند و در زمانی که در فرودگاه هستند در این سوئیت ها استراحت کنند. مسافرین در هر بازه زمانی که بخواهند می توانند از این سوئیت ها استفاده کنند و از امکانات آنها بهرمند شوند.

 

تشریفات فرودگاهی CIP برای افراد مسن و ناتوان

در سالن تشریفات CIP امکانات ویژه ای برای مسافرینی که مسن و یا ناتوان هستند در نظر گرفته شده است. این افراد می توانند از خدمات ویژه ای که برای این مسافرین فراهم شده است استفاده کنند. مسافرین مسن و ناتوانی که شلوغی آنها را آزار می دهد و یا اینکه به مراقبت بیشتری احتیاج دارند می توانند از آنها استفاده کنند. این خدمات افرادی خاص برای نگهداری از آنها در نظر می گیرد و در تمامی امور به آنها کمک می شود. یکی از امکانات ویژه ای که برای این مسافرین ایجاد شده است این است که می توانند برای ورود به هواپیما بجای استفاده از پلکان از بالابر استفاده کنند.

 

تشریفات فرودگاهی CIP برای حیوانات خانگی شما

خدمات CIP مختص مهمانان و مسافرین نیست و بلکه حیوانات خانگی را نیز شامل می شود. مسافرینی که به حیوانات خانگی خود علاقه دارند و می خواهند این حیوانات را طی سفر خود به همراه داشته باشند، می توانند از خدمات خاص در نظر گرفته شده برای آنها استفاده کنند. در تیم ما افرادی حضور دارند که در پروازهای ورودی محافظت از حیوانات شما را بر عهده می گیرند. آنها حیوان را از قسمت بار تحویل می گیرند و بعد به سالن قرنطینه حیوانات می برند. اصلا نگران نباشید حیوانات خود را در زمان تحویل بار صحیح و سالم به شما تحویل داده می شوند. در پروازهای خروجی نیز تمامی مراحل اداری تحویل آنها به مسئولان انجام می شود.

  البته باید دو نکته را در زمان به همراه داشان حیوان خانگی در نظر داشته باشید.
 • حیوان خانگی خود را در داخل قفسه مخصوص حیوان خانگی قرار دهید.
 • برگه سلامت و بهداست حیوان خود را در زمان مراجعه به فرودگاه به همراه داشته باشید.

تشریفات فرودگاهی CIP برای پارکینگ

مسافرینی که به همراه خودروی شخصی خود به فرودگاه می آیند می توانند از خدمات پارکینگ CIP استفاده کنند. در مدت زمانی که مسافرین در سفر هستند خودروی آنها می تواند در پارکینگ باشد و در زمان بازگشت مسافرین می توانند ماشین خود را از ما تحویل بگیرند. بهتر است بدانید که همراهان مسافرین نیز می توانند از خدمات پارکینگ تشریفات فرودگاهی برای پارکینگ استفاده کنند و خودروی خود را به پارکینگ CIP بسپارند.

تشریفات فرودگاهی CIP در پروازهای داخلی و خارجی

امکانات رفاهی تشریفات فرودگاهی CIP همواره برای مسافرین عزیز، هم برای پروازهای ورودی و هم برای پروازهای خروجی، هم چنین در زمان‌هایی که مسافران در حال انجام امور فرودگاهی خود توسط تیم CIP هستند می‌توانند از امکانات رفاهی بخش CIP فرودگاه بهره بگیرند و در محل‌های تعبیه شده سالن ، که دارای امکانات رفاهی فراوانی برای مسافران است اقامت کنند.

از جمله فواید این محل‌ها وجود سرویس‌هایی است که شامل نشیمن‌هایی ویژه و متعدد و با چشم‌اندازی دل باز از باند فرودگاه، امکان استفاده از رستوران‌های سلف سرویس با انواع خوراک‌های مناسب در ساعات مختلف روز و هم چنین نمازخانه است. از جمله امکانات دیگر تشریفات فرودگاهی CIP امتیازهایی مورد توجه برای کودکان است که برایشان اتاق‌های کودک شامل کنسول‌های بازی برای سرگرمی کودکان می‌باشد.

شعبه برخی بانک‌ها، باجه و دستگاه خودپرداز جهت ارائه خدمات ارزی و به ویژه امکان استفاده از بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی و بازارچه عطر و خشک بار، خاویار و... نیز در این سالن‌های تشریفات فرودگاهی CIP موجود است. یکی از مواردی که ممکن است نظر هر بیننده‌ای را در سالن‌های تشریفات فرودگاهی به خود جلب کند طراحی داخلی مدرن و زیبای این سالن‌هاست. یکی از مواردی که موجب نظم و آسایش موجود در این سالن‌ها می‌شود وجود گیت‌های اختصاصی پلیس و سپاه و گمرک و هم چنین پذیرش بار است که موجب جلوگیری از انتظار در صف‌های طولانی فرودگاه می‌شوند.

از دیگر امکانات رفاهی تشریفات فرودگاهی CIP استفاده از اینترنت وای فای نامحدود تشریفات فرودگاهی CIP است که نظر بسیاری از مسافرین را به خود جلب می‌کند چرا که مادامی که می‌توانند از امکانات رفاهی تشریفات فرودگاهی CIP در سالن‌های تشریفات استفاده کنند می‌توانند از اینترنت نا محدود وای فای هم بی بهره باشند. از این رو مسافرانی که به تازگی وارد کشور عزیزمان می‌شوند می‌توانند بدون نگرانی و با خیالی آسوده از امکانات رفاهی تشریفات فرودگاهی CIP استفاده کنند چرا که از لحظه‌ای که وارد فرودگاه می‌شوند و تا لحظه‌ای که به مقصد خود برسند از امکاناتی که توسط تیم CIP در اختیارشان قرار می‌گیرد استفاده کنند.

تفاوت CIP با VIP در چیست؟

همانطور که گفتیم خدمات تشریفاتی CIP برای اشخاص سرشناس و سرمایه دار ارائه می شود، اما خدمات VIP عموما برای روسای سیاسی و شخصیت های عالی رتبه خدمات ارائه می دهند. بر خلاف خدمات CIP که هزینه خدمات دریافتی توسط خود شخص پرداخت می شود در خدمات VIP ارگانهای مربوط به شغل افراد هزینه های این خدمات را بر عهده می گیرند.
عمده تفاوت این دو سرویس فرودگاهی در امنیت آن است،در عین حال که هر دو محیط از شرایط امن و راحت برخوردارند اما این خدمات وی آی پی است که به دلایل امنیتی توسط دوربین های نظارتی، محافظان شخصی و نیروهای ویژه محافظت می شود و از رخداد هر گونه خطر احتمالی جلوگیری می کند.

 

خدمات VIP

خدمات VIP مختص افرادی است که جایگاه خاصی در جامعه دارند و از لحاظ سیاسی شهرت دارند و باید طبق تشریفات دولتی از آنها پذیرایی شود. افراد سیاسی مانند سفیران، وزیران، رئیس جمهوران، افراد دیپلمات، افراد دولتی و .... در میان افرادی هستند که از خدمات VIP بهره می برند. در کنار این خدمات امنیت مخصوصی برای این افراد فراهم می شود تا که مدت زمان حضور خود را در فرودگاه در آرامش سپری کنند.

یکی از مسائلی که در خدمات VIPحائز اهمیت می باشد موضوع تامین امنیت این افراد است. امنیت این افراد شامل خدماتی مانند استفاده از دوربین های محافظتی، استفاده از محافظان شخصی و ... می شود. تمامی این خدمات طبق قوانین خاصی انجام می شود و تحت کنترل سازمان است. اصلا جای هیچ نگرانی نیست، چرا که هرینه این امکانات باید در نظر گرفتن تمامی خدمات ارائه شده می باشد و تحت پوشش ارگان دولتی است.

خدمات پرواز VIP

خدمات پرواز VIP برای افراد مهم سیاسی است. این افراد تمامی خدماتی مانند پذیرایی در سالن کنفرانس، دریافت کارت پرواز، هتل های فرودگاهی و .. را انجام می دهند. حتی خدماتی مانند ارائه گل در زمان حضور در فرودگاه نیز ارائه داده می شود. پرسنلی که در قسمت VIP حضور دارند استقبال گرمی از مسافر می کنند و در تمامی ساعت حضور مسافر در فرودگاه به او خدمات ارائه می دهد.

خدمات رستوران VIP

طراحی این رستوران بسیار شیک و منحصر به فرد می باشد. این رستوران تمامی امکانات رفاهی را برای مسافرین در نظر گرفته است و چشم اندازی بسیار عالی دارد. طراحی عالی، چیدمان فوق العاده، صندلی های بسیار شیک، گل آرایی و ... محیط این رستوران را بسیار آرامش بخش و رویایی کرده است و تمامی شرایط برای حضور مهمانان ویژه فراهم کرده است.

 

کدام فرودگاههای داخلی خدمات CIP ارائه می دهند؟

فردگاههای زیر هشت ترمینال هوایی داخلی هستند که خدمات تشریفاتی CIP ارائه می دهند:

 1. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی :

 2. فرودگاه امام با امکانات ویژه و متنوعی که در اختیار مسافران خود قرار می دهد،برترین ارائه دهنده خدمات CIP در سفرهای داخلی و خارجی در بین ترمینال هال ی هوایی داخلی به شمار می رود.

 3. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی مهر آباد تهران :

 4. این فرودگاه با ارائه خدمات حرفه ای CIP طرفداران زیادی را در بین افراد سرشناس مختلف دارد.

 5. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی شهید هاشمی مشهد :

 6. شرکت سپهر اقتصاد خدمات CIP فرودگاه مشهد را بر عهده دارد که بعد از فرودگاه های تهران از بهترین سرویس های تشریفاتی برخوردار است.

 7. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی جزیره کیش :

 8. این فرودگاه پس از فرودگاههای تهران و مشهد پر تردد ترین ترمینال هوایی کشور است که خدمات متنوعی را برای مسافران داخلی و خارجی ارائه می دهد.

 9. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی تبریز :

 10. شهر تبریز و استان اذربایجان شرقی یکی از قطب های اقتصادی کشور است و سالانه میزبان زیادی از مسافران داخلی وخارجی است. همچنین نزدیک ترین مرکز استان به کشور ترکیه است. به همین علت فرودگاه این شهر خدمات ویژه ای را در قالب تشریفات CIP در نظر دارد.

 11. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی دستغیب شیراز :

 12. این فرودگاه بر خلاف برخی از ترمینال های هوایی تمامی تشریفات سی ای پی خود را در ساختمانی مجزا و اختصاصی ارائه می دهد.

 13. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی کرمانشاه:

 14. فضای CIP این فرودگاه در داخل سالن اصلی قرار دارد و خدمات خوبی را به مسافران ارائه می دهد.

 15. تشریفات فرودگاهی CIP فرودگاه بین المللی اهواز:

 16. این شهر که نزدیک ترین مرکز استان به عراق و اکثر کشور های عربی است ، با خدمات تشریفاتی خود زمینه آسایش مسافرانش را فراهم می کند فرودگاه اهواز است.

تشریفات فرودگاهی CIP ورودی و خروجی مشهد خود را هم اکنون آنلاین رزرو کنید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

نکات تکمیلی تشریفات فرودگاهی CIP

در پایان لازم به ذکر است عمده این خدمات CIP به گونه ای ارائه می شود که عملیاتهای فرودگاهی همچون تحویل بار ، تحویل پاسپورت و گذرنامه، دریافت کارت پرواز و ...به راحتی و توسط پرسنل فرودگاه صورت می پذیرد.

واضح است هر شخصی در قبال توجهات پرسنل فرودگاه و دریافت خدمات لوکس حاضر است از خدمات تشریفات فرودگاهی CIP در مقابل پرداخت هزینه های مختلف بهرمند شود.

نکته: برای اینکه از این خدمات برخوردار شوید، لازم نیست حتما شخص خاص و سرشناسی باشید همین که توان پرداخت هزینه ی اینگونه سرویس ها را داشته باشید کافیست تا بتوانید از خدمات آنها استفاده کنید.

درخواست خدمات تشریفات فرودگاهی

درخواست خدمات تشریفات فرودگاهی خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .